Dnes je Nedeľa, 12.7.2020, meniny má Nina, zajtra Margita
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Poltári

Kam v Poltári

Poltár a okolie sú známe najmä prírodnými, ľudovými a historickými pamiatkami. Turisti do tohto regiónu nechodia až tak často, avšak prichádzajú o vzácne prírodné útvary alebo možnosti na kľudnú dovolenku s možnosťou spoznávania zaujímavej histórie celého regiónu.

Priamo v meste sú viaceré sakrálne pamiatky, napríklad Evanjelický kostol, rôzne súsošia alebo historické domy z 19. storočia. V Zelenom je vzácny Kamenný most zo 17. storočia, ktorý spája brehy rieky Ipeľ a postavili ho este Turci z čias tureckých vpádov do Uhorska.

Pre tých, čo sem prídu počas leta, núka región veľa možností najmä na dovolenku v prírode. Klenovské vrchy, ktoré sú v regióne a obklopujú Kokavu nad Rimavicou, sú ideálne na hubárčenie, cyklistiku, turistiku ľahšieho rázu a je tu aj zaujímavé Sedlo Chorepa, ktoré je ideálnym východzím bodom pre viaceré turistické chodníky.

Taktiež priamo v Poltári je letné kúpalisko, ktoré je v prevádzke počas sezóny a ponúka zaujímavé možnosti na oddych a zábavu pri vode. Pre tých, čo jazdia radi na koni, je tu Ranč Megi, ktorý ponúka aj jazdeckú školu.

Lyžovanie počas zimy je možné v lyžiarskom stredisku Ski Centrum Kokava neďaleko obci Šoltýska a je ideálne pre začinajúcich a stredne pokročilých lyžiarov.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 10°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Poltár.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok